Przedszkole „Przygoda z Naturą”

9 lutego 2017

Miałam duże obawy wysyłając dziecko do przedszkola. Sama nie mam dobrych wspomnień z tego okresu i szybko wróciłam do domu pod opiekę rodziców. Ale jednak kilkadziesiąt lat temu inaczej wyglądały nasze przedszkola i podejście opiekunów do małych dzieci.

Długo szukałam odpowiedniej placówki, aż w końcu trafiłam na prywatne przedszkole Warszawa w okolicy Białołęki. W ich ofercie najbardziej zainteresowały mnie zajęcia dwujęzyczne i nauka języka angielskiego przez zabawę. Doświadczone przedszkolanki prowadzą zajęcia, albo po polsku, albo wyłącznie po angielsku. Ich metoda nauczania wzoruje się na doświadczeniach rodzin dwujęzycznych, a dzieciom dają komfort i swobodę, kiedy chcą używać danego języka.

Kolejnym autem był fakt, że posiłki są przygotowywane w kuchni przedszkola i według zbilansowanej diety wegetariańskiej. Chociaż w domu nie stosuję takiej diety i jemy również mięso, to wiem, jak ważne jest podawanie warzyw i jak trudne jest to zazwyczaj. Opiekunki mają doświadczenie oraz dobre podejście do dzieci i dzięki temu mam pewność, że moje dziecko polubi warzywa i chętnie będzie je jadło do wszystkich posiłków.

W przedszkolu „Przygoda z Naturą” stosowane są metody „Porozumienia bez przemocy”. Dzieci uczą się komunikacji i otwartego wyrażania uczuć oraz swoich potrzeb. To też mnie przekonało, do wybrania tej placówki.

Po kilku miesiącach uczęszczania mego dziecka do przedszkola w Warszawie na Białołęce, mogę powiedzieć, że w pełni wywiązują się z obietnic podanych w ofercie na ich stronie internetowej.

Moja ocena: 8/10

Janina B.