Zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem

19 stycznia 2017

Nie jestem „zawodowym” podróżnikiem, aczkolwiek bardzo lubię zwiedzać różne miejsca w naszym kraju i poza nim. Lubię tez wiedzieć jak najwięcej o miejscowości, czy obiekcie, który planuję zobaczyć. Nie wszystko jest opisane w Internecie, dlatego zawsze staram się zorganizować sobie wycieczkę z przewodnikiem. Na szczęście w większości miejsc jest taka możliwość. Chociaż nowoczesność wkroczyła również do różnego rodzajów muzeów i można kupić bilety z tańszym nagraniem audio, to zdecydowanie wolę kontakt z żywym człowiekiem.

Na wycieczkę po Gdańsku zaplanowałem długi weekend, sprawdziłem gdzie warto zajrzeć i po ile są bilety do poszczególnych obiektów. Potem zorganizowałem jeszcze kilkoro znajomych i postanowiliśmy wynająć jednego przewodnika, który oprowadził nas po całym Głównym Mieście.

Podczas długiego spaceru przewodnik pokazał nam prawie cały Gdańsk atrakcje turystyczne i wszystkie najważniejsze zabytki. Oprócz opowieści czysto historycznych o Starym Mieście, fontannie Neptuna, zabytkowych kościołach, czy bramach do Głównego Miasta, przewodnik dodawał wiele ciekawostek oraz anegdot od siebie.

Spędziliśmy naprawdę rewelacyjny czas w jego towarzystwie, poznaliśmy wiele informacji, których nie da się znaleźć na oficjalnych stronach Trójmiasta. Z pewnością wrócimy do Gdańska, Sopotu oraz Gdyni i znów wynajmiemy tego przewodnika, żeby oprowadził nas pozostałych częściach Trójmiasta.

Piotr Kaczyński